neděle 8. července 2018

Nošení dětí v šátku


Když jsem se začala zajímat o látkové pleny, dostala jsem se i k tématu šátkování. S manželem jsme měli zkušenosti jenom s nosítky (Manduca) a krosnami (Deuter). Vždycky mě ale šátkování lákalo, půjčila jsem si od kamarádky první šátek a zkoušela Dianku vázat, nejdříve s pomocí kamarádek, pak jsem prošla i kurzy vázání.

Naučila jsem se postupně vázat různé úvazy (na břicho, na bok, na záda), vyzkoušela jsem různé druhy šátků a nyní dávám šátkování přednost před kočárkem vždy - na kočárek se nám práší :). S Diankou v šátku je vše mnohem snazší - osvědčil se nám při domácích činnostech, při usínání i při cestování.
Poradím

V dubnu 2016 jsem absolvovala certifikovaný lektorský kurz nošení se zaměřením i na novorozené děti. Ráda Vám v oblasti šátkování poradím při individuálním osobním kurzu. Pro objednání osobního kurzu Vám na míru :) mě kontaktujte zde.

Určitě Vám řeknu, v jakých situacích je vhodný jaký šátek nebo nosítko. Co je to visítko a proč ho nedoporučuji. Jak se na nošení dívají lékaři vč. ortopedů. Naučím Vás základí úvazy a po dohodě i pokročilé :) Řeknu Vám, na co si dát pozor, v čem se šátky a nosítka liší, co je lepší. Kdy je lepší kočárek a kdy šátek. Jak si poradit se šátkem v letadle. Jaké barvy jsou pro Vás nejlepší :)

Všechny moje postupy a doporučení jsou založeny na mých zkušenostech, nejsou to jen teorie, a poradím i věci, na které jsem musela časem přijít sama. Těším se na Vás - žádná otázka není divná nebo hloupá :)

Délka individuálního kurzu je 1,5 hodiny, cena je 350 Kč. Cestovné zdarma do 10 km od Dolních Ředic, nad tuto vzdálenost 5 Kč/km (počítám pouze jednu cestu - tzn. například kurz ve Vysokém Mýtě (vzdálenost 24 km) za cestovné zaplatíte 70 Kč (14 km x 5 Kč).

Ovládám i český znakový jazyk, proto se dorozumím i s neslyšícími maminkami a ráda jim poradím.

Kurzy nošení (i kojení) nabízím zdarma pro maminky v azylových domech.

Žádné komentáře:

Okomentovat